A Mumio gyógyszertani és mikrobiológiai tulajdonságai

U.V Sidikob vizsgálatai(1965) szerint a Közép-Afrikából származó Mumionak van egy gyenge mikrobaölő hatása ,amelyet állatokra nem érvényes.

Ezt a tulajdonságát bizonyitja H.V Kadirova kutató leirásaiban 1965.A kisérleteit követően K.T. Porosin ,I.V. Cuseltan, S.B. Davidyanet (1964-ben) kihangsúlyozta hogy a Mumio egy különleges gomba.M.A Kuzminova és mások (1966-ban) tanulmányozták a Mumio antibakteriális tulajdonságait.

Igy felszinre került egy olyan tanulmány,amely kimutatja ,hogy 2-5 %-ban kiöli a bélben talalható bacilusokat(paratifusz,dypthéria,stafilococcus).Antibiotikumhoz hasonló hatással rendelkezik.

D.S Sakirov (1967-ben) mutatta ki azt a hatást hogy a termék használatával megerősődnek a csontok.Más termékkel együtt hasznélva is pozitiv hatást lehet elérni(L.N Federovski).

1965-ben a következő eredményről számoltak be:

-Lecsökkenti a vérben a neutrofilok számát

-Növeli az ertrocita számát

-Növeli az idegvégződések tonusát.

Sakirov 1967-en V.M Ismailova (1965-ben) megállapitották az emberitestsúly kilogramm adagot,amley 50-800 mg/kg.

Lescov(1965-ben) kimutatja hogy a készitmény nem toxikus a szervezetre nézve,a 100 mg/kg az ideális adag.A 200 mg/kg adag hat az epére,gyomorfekélyre és az idegrendszerre.V.D Rogozkin (1966-ban) megfigyelte egy kutyán a pozitiv hataásokat,amelyet sugárzással kezeltek. H.-N muratova,D .S. Sakirov (1968-ban):

-sebgyógyitó hatás

-felgyorsul a bőrújraképződési folyamat.

N.V Sirovejko (1971-1972-ben) –kis adagokban használva serkenti a központi idegrendszer működését,50-2836 mg/kg anyag nem toxikus.

Az állatoknál figyelték meg azt is hogy nagyobb adagban használva a terméket súlyban gyarapodnak és selymesebb lesz a bundájuk.Pozitiv hatással van a kötőhártyákra és a májsejtekre is.Erősebb lesz az erek faláteresztő képessége ,hosszabb adagolás után(20-30 nap).

Ha a terméket kortizon-származékkal társitjuk ,fokozódik a fertőzésekkel szembeni hatása.

Lehet kenőcsök ,szoluciók formájában is alkalmazni,sebek gyógyitásánál(Forgelman,1972).

1972-ben R.M Macsudov állitja-a készitmény vas és kobalttal kombinálva serkenti a csontszövet újraképződését (Körülbelül 13 nap a gyógyulási időszak).

Abdurahmanov 1972-ben a Mumio –nak véralvadási tulajdonságát fedezi fel,amely védi a hasnyálmirigy tevékenységét is.Felfedez egy olyan hatóanyagot,amelynek fontos szerepe van a szivizom működésénél,amikor nagy a szervezet energiafogyasztása.

Nupaliev(1973-ban) gyomor és bélrendszeri megbetegedéseknél,égéseknél véli fontotos szerepét a terméknek.Nincs toxikus hatása hoszabb használat után sem.Lecsökkenti a vérplazma toleranciáját, a heparinnal szemben és ezáltal megnöveli a heparin hatását. A termék antibakteriális tulajdonságait régen felfedezték:

Tapasztalatok:

-talasi dombokról szátmazik

-VIzből kivonva

-Laboratoriumban előállitva

-Súlyos betegségeknél használják antibakteriális hatása miatt(rák,TBC)

Még nem egészeen világos a biostimuláló hatása,de segiti a növekedési tényezőket.

Három féle termék létezik:

-ásványi

-állati eredetű

-növényi

Eredete miatt nagy érdeklődést mutatnak iránta és egy olyan gyógyszer amely pozitivan hat az emberi beteg szervezetre.